Πήραμε… τα βουνά!!!

22 Μαΐου 2019 Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πήραμε… τα βουνά!!! Εκπαιδευτικές επισκέψεις 4dimchalk

Εξόρμηση στη Δίρφυ οργάνωσαν οι μαθητές της Στ τάξης του σχολείου μας με πρωτοβουλία των δασκάλων τους και οδηγό τον γυμναστή τους κ. Γιώργο Καραναστάση. Περπάτησαν στο μονοπάτι Σ2, παρατήρησαν τη χλωρίδα της περιοχής, εξερεύνησαν και βρήκαν μικρούς “θησαυρούς” της φύσης. Απόλαυσαν το γεύμα τους δίπλα στο ποτάμι κι εργάστηκαν ομαδικά για να συνθέσουν μικρά έργα τέχνης με τα ευρήματα της φύσης. Δε θα μπορούσε να λείψει και το παιχνίδι από αυτή την εξόρμηση καθώς και ένα δροσιστικό παγωτό στη γραφική πλατεία της Στενής. Τους μαθητές συνόδεψαν οι δάσκαλοι κ. Γιώργος Καραναστάσης, κ. Λία Καρλαύτη, κ. Θανάσης Τσαούσης και κ. Κατερίνα Τούντα.