ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 4ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

30 Οκτωβρίου 2018 Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 4ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΧΑΛΚΙΔΑΣ Ανακοινώσεις συλλόγου 4dimchalk

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 4ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Αγαπητοί γονείς,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για το νέο Δ.Σ. όπως αυτό προέκυψε, μετά τις εκλογές της 26/09/2018:

• Πρόεδρος: Αναστάσιος Μπουρνούς / 6957211704
  • Αντιπρόεδρος: Γεώργιος Παπασωτηρίου / 6937787237
  • Γραμματέας: Ματούλα Κάματζη / 6937246977
  • Ταμίας: Πετρούλα Μελετίου-Μαγουλά / 6977942233
  • Μέλος: Μόρφω Ακρίδα / 6977612255

Σκοπός του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού σχολείου Χαλκίδας είναι:

• Η ανάπτυξη και καλλιέργεια πνεύματος καλής γνωριμίας, συνεργασίας και αλληλεγγύης μεταξύ των γονέων και κηδεμόνων των μαθητών του 4ου δημοτικού σχολείου και ευρύτερα του διδακτικού προσωπικού και της διοίκησης.
  • Η συμπαράσταση στους εκπαιδευτικούς για την ενίσχυση του έργου τους.
  • Η συμβολή στη διαμόρφωση ενός κλίματος στο οποίο κυριαρχούν η ευρύτερη καλλιέργεια, η κοινωνική ευθύνη και η ηθική, για την ομαλότερη δυνατή μετάβαση του παιδιού στην ενηλικίωση.

Παράλληλα με τον ρόλο του συνδετικού κρίκου ανάμεσα στο σχολείο και τους γονείς/κηδεμόνες, ο Σύλλογος θα μπορούσε να καταστεί μοχλός ευρύτερης δημιουργικότητας και ανάπτυξης.

Για περαιτέρω ενημέρωση και για οποιαδήποτε ερώτηση σας μην διστάσετε να επικοινωνήσετε με τους ανθρώπους του Δ.Σ. τηλεφωνικά ή και στο email του συλλόγου syllogos4dimotiko.chalkidas@gmail.com