ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

4 Νοεμβρίου 2017 Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940 Εκδηλώσεις 4dimchalk

Την Παρασκευή 27/10/2017, γιορτάστηκε στο σχολείο μας η επέτειος της 28ης Οκτωβρίου 1940.

Τη γιορτή προετοίμασαν και παρουσίασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ τάξης και επιμελήθηκαν οι δασκάλες Στρουμπούλη Βασιλική και Ζάρρα Μαρία.

Οι μαθητές με θέρμη και υπερηφάνεια παρουσίασαν θεατρικά, ποιήματα και τραγούδια σχετικά με την έναρξη του πολέμου, τα γεγονότα στο ελληνικό μέτωπο, το θάρρος αλλά και τη μεγαλοψυχία των Ελλήνων αγωνιστών, το ρόλο των Ελληνίδων στον αγώνα, την κατοχή και την αντίσταση.

Την εκδήλωση παρακολούθησαν οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί όλων των τάξεων καθώς και πολλοί γονείς.